Гімназія № 4 м. Новомосковська

Історія Гімназії

19 липня 1920 р. РНК РРФСР видав декрет про освіту Всеросійської надзвичайної комісії по ліквідації неграмотності. На всіх ділянках Радянської держави відгукнулися на цей клич.

І в 1920 р. в с. Животилівка (з 1958 р.  ця місцевість входить до м. Новомосковська) було створено дві школи: початкова і семилітня. Функціонували вони в двох невеличких будиночках. В 1932 р. учні мали змогу навчатися в новозбудованому приміщенні барачного типу. Спочатку  для дітей це було гарною новиною, але згодом  кількість дітлахів збільшилась і їм стало замало місця в такій школі. Тому згодом був відібраний будинок у кулака Щоки по вул. Радянській (з 1958 р. вулиця має назву Плеханова). Закінчивши семилітню школу, продовжували навчання діти в м. Новомосковську.

Читати далі